My Profile Photo

Mehmet Cem Yücel


En yalın haliyle paylaşım platformu
Java Cloud Mikroservis Spring Boot NoSQL Kafka Dağıtık Sistemler Big Data ve Blockchain hakkında karalamalarım


Hakkımda:

Mehmet Cem Yücel

Okumaya, öğrenmeye ve devamlı gelişmeye inanan; bilgiye ve insana saygıya önem veren bir kişiyim. Bilgi paylaşımının önemine inanıyorum, bu sebeple 2009’dan beri blog yazarak bilgi ve tecrübelerimi aktarmayı tercih ediyorum. Zaman zaman farklı konularla ilgili üniversitelerde de sunumlar yapıyorum.

Geliştirmek ve üretmekten zevk alırım. En basit işe bile hakkını vermeye gayret gösteririm. Gelecekte bir gün ‘sonraki developerın’ sol kulağımı çınlatmamasına özen gösteririm.

Çalışma Geçmişim

  • 2017 - Kredi Kayıt Bürosu
  • 2013 - Akbank
  • 2010 - Turkcell
  • 2006 - Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

İlgi alanlarım

Hobilerim

Küçük yaşlardan beridir müzikle iç içeyim; gitar, piano, bağlama ve ud çalıyorum. Yine kendimi bildiğimden beridir sporla iç içeyim. Bir kısmını da vakti zamanında lisanslı olarak oynadım; bisiklet, voleybol, basketbol, masatenisi ve langırt hobilerim arasında. Ayrıca tiyatroyu severim, özellikle de izleyenlerin karşısındayken :) Birkaç kez sahneye çıkmışlığım var.

Farklı yemekleri yapmak, tatmak çok hoşuma gider. Deneysel lezzetleri merak eder ve denerim. Hatta denetirim :) Her ne kadar bir süredir sağlık problemlerimden dolayı içemesem de 3. nesil kahve dünyası da keşvetmekten zevk aldığım bir alan.

Bloglarım


İletişim için admin[at]mehmetcemyucel.com ya da mehmetcemyucel[at]outlook.com adreslerini kullanabilirsiniz. Sosyal medya simgeleri tıklayarak da bana farklı platformlarda erişebilirsiniz. Her konuda iletişime geçmekten çekinmeyin.